Ali Noee Bahoosh

کاربر تازه وارد
 • تعداد ارسال ها

  3
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

6 Neutral

درباره Ali Noee Bahoosh

 • درجه
  کاربر درجه 10
 • تاریخ تولد تعیین نشده
 1. درود بر کاربران نوتک مدتیه که میبینم افراد زیادی توی بیان کردن سرعت اینترنت خود مشکل دارن و اصطلاح غلط استفاده میکند برای همین مصمم شدم یک مطلب برای این موضوع بنویسم. قطعا همه ی شما با نرم افزار / وبسایت های تعیین سرعت آپلود/دانلود کار کردید و دیدید که چگونه سرعت دانلود/آپلود شمارو رو مشخص میکنند. برای توضیح بهتر و درک بهتر این مطلب بهتره از ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر شروع کنم: در واقع تمام اطلاعات شما(عکس،نوشته،فیلم و هر چیزی که تحت عنوان نرم افزار/اطلاعات درون کامپیوتر شما وجود داره) از بیت ها به وجود آمده در واقع هر بیت فقط دو مقدار رو میتونه مشخص کنه یک بیت یا صفر هستش یا یک در واقع بیت کوچک ترین واحد ذخیره سازی اطلاعت نام میگیره. بعد از بیت ما به واحد بزرگ تری میرسیم به نام بایت یک بایت از 8 بیت تشکیل شده به این معنی که اگر شما 8 تا صفر یا یک رو در کنار هم بزارید یک بایت خواهید داشت با یک حساب ساده میتوان فهمید که یک بایت میتونه 2 به توان 8 (256) نوع کارکتر رو مشخص کنه (اگر درباره ای موضوع علاقه دارید بیشتر بدونید بهتره به مبحث اعداد باینری/دو دویی مراجعه کنید) خب حالا میرسیم به اصل مطلب و سرعت اینترنت/شبکه: در بستر شبکه اطلاعات به صورت دیجیتال انتقال داده میشن (دیگه شیوه انالوگی در کار نیست که موجی شکل باشه و با هرتز سرعت مشخص بشه) در واقع اطلاعات به صورت بیت به بیت انتقال داده میشن و تعداد مشخصی از این بیت ها یک بسته (packet) رو تشکیل میدن (اگر به این موضوع علاقه دارید میتونید به این لینک مراجعه کنید) خب فهمیدید که اطلاعات به صورت بیت به بیت توی شبکه منتقل میشن به همین علت برای اشاره به سرعت شبکه از مگا/گیگا بیت استفاده میشه(مگا پیشوندی هستش که به 10 به توان 6 اشاره میکنه و گیگا هم به 10 به توان 9) ولی برای اشاره به حجم فایل های حجیم و سنگین از مگا/گیگا بایت استفاده میشه و به این علت هستش که بدون وجود بایت کامپیوتر نمیتونه کامپیوتر باشه و حتی یک کار ساده مانند نوشتن یک متن رو انجام بده. پس در نتیجه وقتی دیدید یکی از نرم افزار های مشخص کننده سرعت اینترنت سرعت اینترنت شما رو به صورت 10Mbpsنوشته منظورش 10 مگابیت بر ثانیه بوده نه 10 مگابایت بر ثانیه(چون اطلاعات به صورت بیت به بیت انتقال داده میشدن) و همونطور که گفتم هر بایت از 8 بیت ساخته شده به همین علت شما باید سرعت 10Mbps رو تقسیم بر 8 کنید تا سرعت شما بر حسب مگابایت بر ثانیه (MBps) به دست بیاد (کاری که اکثر نرم افزار های مدیریت دانلود به صورت پیشفرض انجام میدن) تا برای محاسبه سرعت دانلود گیج نشید. پی نوشت: در علوم کامپیوتر بیت را با b و بایت را با B نمایش میدهند.
 2. درود نسبت طول و عرض 21و 9 هستش که با رابطه فیثاغورس برای قطر رو هم اگر حساب کنیم میشه 22.8 (توجه کنید که فقط نسبت اندازه نیست) بعد با توجه به نسبت قطر (22.8)و اندازه ی 29 اینچی که داریم اندازه ی طول و عرض رو بر حسب اینچ حساب میکنیم که بنده حساب کردم برای عرض 11.44 اینچ و برای طول 26.8 اینچ شدش حالا اندازه های اینچ رو به سانتی متر تبدیل میکنیم(بنده ضرب در 2.5 کردم)که برای عرض 28.6 سانتی متر و برای طول 67 سانتی متر شد البته باید گفت این دو مقدار تقریبی هستند چون اعدادی که استفاده شدند دقیق نبودند
 3. درود بر کاربران نوتک سوالی که داشتم درباره ی رندرینگ و ساخته فارم هستش اگر ما به فرض چند تا کامپیوتر مجزا داشته باشیم و قابلیت SLIهم نداشته باشیم چطور میشه این کامپیوتر هارو شبکه کرد جوری که با هم کار رندر کردن رو انجام بدن؟